fbpx

Pilet: Puuluup 27.12

12,00 

Pilet kontserdile.

27. detsembril Valgeranna Veinitallis kell 19.00

Pileti saab kätte koha peal nime alusel alates 18.30.

Rohkem infot: https://www.facebook.com/events/330605055192341

Laost otsas

Kategooria:

Kirjeldus

27.12 kell 19.00.

Valgeranna Veinitall, Ringi 13a, Audru osavald, Pärnu

Puuluup koosneb kahest muusikust: Ramo Teder (sooloartistina Pastacas) ja Marko Veisson (kes on ka antropoloog ja õppejõud). Nende esimene album “Süüta mu lumi” kevadel 2018, 7-tollisel vinüülil topeltsingel “Kasekesed / Käpapuu” ilmus kevadel 2020.

Hiiu kandleid elektroonikaga ristav Puuluup kõigub pärimuse ja kaasaegsete muusikastiilide piiril, flirtides maailmamuusika, undergroundi ja popiga. Puuluup juhib hiiu kandle jõhvkeelte võnked läbi efektiplokkide ja luuperi ning kasutab alternatiivseid mängutehnikaid ja heli tekitamise võimalusi. Hiiu kandle mahedale sahinale lisanduvad elektrooniliselt võimendatud kajad, koputused, kriuksud ja krabinad. Muusika on kohati tantsuliselt pulseeriva rütmiga ning kohati filmilik ja tume, hiilides muistsete Vormsi talharpamängijate kambrites ja kandub neist edasi. Kõlab traditsiooniga impregneeritud omaloomingut, viiteid pungiklassikale ja õpetliku sisuga romantilist neozombiepostfolki.

Mehed ise sõnavad oma loomingu kohta tagasihoidlikult nii: “Meie peamine sõnum rahvamuusika kontekstis on see, et vaadake, hiiu kandlega saab teha igasuguseid asju, õppige pilli ning tehke ka. See on see, milles meist võiks rahvamuusikale kasu olla.”

Veinitalli uksed avatakse kell 18.30, avatud KOHVIK. Riietuda tuleks mugavalt ja soojalt.

NB! Kontserdil kehtivad valitsuse poolt COVID-19 viiruse leviku tõkestamiseks kehtestatud korraldused.

Ära jää viimasele minutile, sest tõendite kontrollimine võtab aega!

Kontserti korraldab Audru kultuuri- ja spordikeskus koostöös Valgeranna Veinitalli ja Audru osavallakeskusega.